Walne zebranie w OSP Kokoszyce

W sobotę 21 lutego 2009 roku druhowie z Kokoszyce spotkali się na walnym zebraniu członków podsumowującym działalność jednostki w roku 2008.

Zebranie rozpoczął Prezes Witold Kowol, który powitał zaproszonych gości. Następnie dokonano wyboru przewodniczącego zebrania, którym został druh Grzegorz Krypczyk, wybrano komisję skrótacyjno – mandatową, komisję uchwał i wniosków oraz protokolanta. Po przyjęciu porządku obrad sprawozdanie z działalności przedstawili: Prezes, Naczelnik, Skarbnik oraz Przewdniczący Komisji Rewizyjnej. Po sprawozdaniach odbyła się dyskusja, następnie udzielono absolutorium zarządowi, przedstawiono i przyjęto plan działalności na rok 2009. Kolejnym punktem programu były wolne głosy i wnioski. Następnie podjęto uchwały i wnioski. Zebranie zakończył prezes dziękując wszystkim zaproszonym gościom, stowarzyszeniom i ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc w działalności OSP Kokoszyce.

Jednostka OSP Kokoszyce w roku 2008 brała udział w 14 akcjach ratowniczo-gaśniczych, w tym w 8 pożarach (4 obiekty i 4 pożary traw) oraz 6 miejscowych zagrożeniach (m.in. podtopieniu w miejscowości Radlin II, oraz na ulicy Pszowskiej w Pszowie). Strażacy z OSP Kokoszyce nieustannie podnoszą kwalifikacje: 2 osoby ukończyły kurs ratowników OSP I stopnia 10, osób ukończyło kurs II stopnia, zaś jeden ze strażaków ukończył kurs konserwatorów. Wszytkie kursy były przeprowadzone przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Strażacy zabezpieczali też imprezy masowe, brali udział w zawodach sportowo-pożarniczych gdzie zajęli m.in w grupie A I miejsce. W ubiegłym roku jeden z druhów jako przedstawiciel powiatu brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu wojewódzkim. Strażacy brali też udział w uroczystościach 100- lecia OSP Głożyny oraz uroczystości poświęcenia nowego wozu bojowego OSP Zawada. Druhowie służą pomocą tutejszym organizacjom jak Koło Gospodyń Wiejskich, Parafia, Szkoły. Delegacja z OSP Kokoszyce zawsze uczesticzy w ważnych uroczystościach religijnych jak Boże Ciało oraz Triduum Paschalne. Nową inicjatywą jest warta przy Boży Grobie.

Zarząd OSP Kokoszyce pracuje w składzie: Prezes Witold Kowol, Naczelnik Witold Cichy, Zastępca Naczelnika Grychnik Grzegorz oraz Grela Jan, Manowski Bogdan, Krypczyk Grzegorz, Krypczyk Henryk.

Wśród zaproszonych gości byli: przedstawiciele: Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim oraz Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim, Radni, Przedstawiciele organizacji działających w Kokoszycach oraz Poseł na Sejm RP Ryszard Zawadzki, którego reprezentował asystent Fryderyk Kamczyk

Zobacz zdjęcia w naszej galerii