Zebranie zarządu

Zarząd w pełnym składzie zebrał się na obradach we wtorek 5 sierpnia 2008 roku.

Głównym tematem zebrania był odbiór, doposażenie oraz poświęcenie nowego samochodu gaśniczego. Nie jest bowiem tajemnicą, że jednostka OSP Zawada pod koniec sierpnia powinna już mieć w jednym z boksów nowy średni samochód. Druhowie omówili plany dotyczące odbioru samochodu oraz późniejszych szkoleń. Na dzień 28 września 2008 roku zaplanowano poświęcenie samochodu.

ZOBACZ ZDJECIA W NASZEJ GALERII

Drugim elementem, który był na zebraniu było zajęcie stanowiska w sprawie zaproszenia naszej jednostki do zaprzyjaźnionej drużyny SDH Krasne Pole. Czeska jednostka będzie w dniach 15, 16 i 17 sierpnia 2008 roku obchodzić jubileusz 115-lecia istnienia stąd pomimo, że nie należymy jeszcze do kolejnego programu unijnego zostaliśmy zaproszeni na obchody
„Jest to bardzo miły gest, przyznam szczerze że jestem mile zaskoczony” – mówił naczelnik Janusz Rassek. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że delegacja czeskich strażaków przyjechała osobiście z zaproszeniem do Zawady, również program obchodów jest bardzo ciekawy, a gościnność naszych kolegów z Krasnego Pola mocno nas zaskoczyła.

Zarząd zajął się również klasycznymi działaniami tego typu zebrań czyli udzieleniem głosu naczelnikowi, skarbnikowi, gospodarzowi oraz prezesowi w sprawie konkretnych obszarów, za które odpowiadają w naszej jednostce.