Szkolenie z bezpiecznej jazdy

W dniu 22.09.2017 r. w ramach mikroprojektu unijnego „10 lat partnerstwa – dalszy rozwój współpracy gmin Ostrawa – Krasne Pole i Wodzisław Śląski – Zawada” strażacy – kierowcy z OSP Zawada (8 osób) brali udział w szkoleniu z zakresu bezpiecznej jazdy w Ośrodku Szkolenia „Libros” w Ostrawie. Zajęcia prowadzili instruktorzy z Czech, a uczestniczyli w nim również strażacy z SDH Krasne Pole (8 osób). W czasie zajęć teoretycznych omówiono zasady bezpiecznej jazdy wozami bojowymi. W części praktycznej strażacy z OSP Zawada i SDH Krasne Pole mieli okazję poznać jak zachowuje się wóz bojowy w czasie gwałtownego hamowania oraz gdy podczas jazdy wpadnie w poślizg. Kierowcy z OSP Zawada prowadzili jazdy na swoim wozie bojowym MAN, a strażacy z SDH Krasne Pole na wozie TATRA o pojemności zbiornika na wodę 6 000 litrów. Szkolenie było okazją do wymiany doświadczeń między kierowcami z obu zaprzyjaźnionych jednostek.