Nowy garaż w OSP

W niedzielę odbyły się uroczystości oddania i poświęcenia nowego boksu garażowego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie. Poszerzenie remizy było niezbędne gdyż strażacy posiadają dwa średnie samochody gaśnicze oraz duże ilości sprzętu.

Kiedy we wrześniu 2010 roku otrzymaliśmy drugi samochód okazało się, że obiekt remizy wymaga poszerzenia. Szczególnie podczas alarmu, kiedy liczy się każda sekunda było bardzo ciasno – mówi Fryderyk Kamczyk, członek zarządu OSP Zawada.

Dlatego zarząd podjął decyzje o budowie trzeciego garażu.
Pieniądze na zakup materiałów przekazał Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim, Rada Dzielnicy oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, wszelkie prace wykonaliśmy jednak we własnym zakresie– mówi Prezes Jan Czyżak

Otwarcia garażu dokonał Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca oraz przedstawiciele władz strażackich, obiekt został poświęcony przez Proboszcza Romana Imiołczyka.

OSP Zawada jest jedną z najbardziej mobilnych jednostek w Powiecie Wodzisławskim, jednostka bierze udział działaniach ratowniczo-gaśniczych, druhowie nieustannie ćwiczą, ponadto strażacy angażują się również w wiele akcji społecznych, kulturalnych i religijnych.

Ciągle poszerzamy swoje zadania, cieszy nas fakt zaufania jakie darzy nas społeczeństwo                i staramy się w miarę naszych możliwości angażować się w wiele obszarów życia społecznego- mówi Kamczyk

Uroczystość stała się również okazją do wręczenia dyplomów członkom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jednostka jako jedyna w mieście posiada żeńską drużynę MDP. Mamy również drużynę chłopców, staramy się promować pożarnictwo wśród młodych.

zobacz zdjęcia w naszej galerii (foto Dawid Klich)