Zebranie sprawozdawcze w pszowskiej OSP

Druhowie z Pszowa spotkali się na zebraniu sprawozdawczym, które odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie w niedzielę 1 lutego 2009 roku.

Prezes Eugeniusz Danielczyk rozpoczął zebranie od powitania gości i zebranych druhów. Obecni byli: Poseł na Sejm RP Ryszard Zawadzki wraz z asystentem Fryderykiem Kamczykiem, Burmistrz Miast Pszów Marek Hawel, Przewodnicząca Rady Miejskiej Weronika Lach-Witych, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim druh Jerzy Szkatuła oraz przedstawiciele działających w Pszowie instytucji społecznych.

Następnie druhowie uczcili minutą ciszy pamięć 4 strażaków, którzy odeszli w minionym roku na „wieczną służbę”. Po wyborze przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji odbyło się przyjęcie porządku zebrania.

Następnie Prezes Eugeniusz Danielczyk przedstawił sprawozdanie z działalności statutowej.  Druh Eugeniusz Danielczyk przedstawił konkretne obszary działalności jednostki, omówił sprawy organizacyjne, operacyjne, działalność kulturową, prewencyjną oraz inne obszary działalności.

Prezes wspomniał też o współpracy z innymi jednostkami OSP z rejonu całej Polski jak i obszaru powiatu wodzisławskiego. „Bardzo dobrze układa się współpraca z jednostkami OSP Krzyżkowice, OSP Głożyny, OSP Zawada i OSP Radlin II” – mówił Prezes Eugeniusz Danielczyk

Kolejnym punktem programu było przedstawienie sprawozdania przez Naczelnika OSP w Pszowie Druha  Henryka Majchara. Naczelnik przedstawił zakres spraw operacyjnych, udział w akcjach i szkoleniach. Naczelnik w sposób szczególny podziękował jednostce OSP Jedłownik za zaproszenie do ćwiczeń nocnych, w których ukazano sposób działania podczas wypadku drogowego.

Swoje sprawozdanie wygłosił też przedstawiciel Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz Skarbnik OSP Pszów Katarzyna Wojaczek. Ostatnim sprawozdaniem był referat Komisji Rewizyjnej przedstawiony przez druha Wilhelma Porwoła. Po przedstawionych sprawozdaniach odbyła się dyskusja, w której druhowie przedstawili swoje uwagi i pomysły. Następnie miało miejsce udzielenie absolutorium zarządowi OSP za okres sprawozdawczy, po czym został przedstawiony roczny plan działalności i budżetu OSP. Ostatnim punktem zebrania było podjecie uchwał i wniosków walnego zebrania.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZEBRANIA W PSZOWIE