Pożar stodoły w Olzie

Dziś rano tj. 31 stycznia 2009 roku około godziny 4.00 dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wodzisławiu Śląskim odebrał przez radio zgłoszenie o pożarze stodoły na ulicy szkolnej w miejscowości Olza (Gmina Gorzyce, Powiat Wodzisławski). Jeden z mieszkańców zauważywszy pożar uruchomił ręcznie syrenę alarmową z OSP Olza. Przybyli na miejsce strażacy zaalarmowali drogą radiową PSK, zaś sami udali się alarmowo na miejsce akcji.

Do akcji natychmiast skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wodzisławiu Śląskim (I wyjazd GBA, Renault i II wyjazd GCBA Jelcz), OSP Rogów (GBA), OSP Czyżowice (GBA) i OSP Gorzyce (GCBA). Jako pierwsza na miejscu była OSP Olza, strażacy podali prąd na palący się budynek. W miarę dojazdu innych jednostek rozwijane były kolejne linie gaśnicze oraz dostarczana była woda. Uzupełniano też wozy bojowe z pobliskich hydrantów.  Strażacy wyciągneli ze stodoły m.in. traktor i inne urządzenia rolnicze. Akcja trwała ok.3 godziny. Akcją dowodził st.asp. Marian Mecha – dowódca zmiany III JRG Wodzisław Śląski.