Ćwiczenia na ul.Szybowej

2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie gasiło pożar hali produkcyjnej, do którego doszło w sobotę 6 grudnia 2008 roku na ulicy Szybowej w Zawadzie. Alarmowanie rozpoczęło się o godzinie 6.40, do akcji natychmiast skierowano zastęp 1 wyjazdu GBA (MAN) oraz zastęp II wyjazdu GBA (STAR) Po przybyciu na miejsce okazało sie, że pożar występuje w dwóch miejscach, strażacy podali z każdego samochodu po dwa prądy wody, wykorzystali również drabinę aby dostać się na dach i ugasić ogień tam występujący. Akcja była bardzo trudna, trwała około godzinę, na szczęście pożar udało się opanować. Nikt nie zginął.
W skład sekcji OSP Zawada – Man weszli:
Dowódca sekcji Henryk Rassek, Kierowca Tomasz Ostrzołek,  Dawid Klich, Dawid Baszton, Mateusz Ostrzołek i Frydeyk Kamczyk. Drugi zastęp (STAR) obsadzała załoga w składzie: Dowódca Czesław Kurzydym, Kierowca: Szczepan Kłosek, Jan Czyżak, Duda Leszek.
Akcją dowodził st.ogn.w.st.spocz.Henryk Rassek.

NA SZCZĘŚCIE  CAŁA  AKCJA TO TYLKO DOBRZE ZAPLANOWANE ĆWICZENIA ZORGANIZOWANE PRZEZ
Prezesa Jana Czyżaka i Zastępce Naczelnika Henryka Rasska. Ćwiczenia poprzedzałwykład teoretyczny Z-cy Naczelnika Henryka Rasska.