Wizyta telewizji TVT

W sobotę 25 października 2008 roku gościliśmy telewizję TVT, która nagrywała kolejny odcinek nowego programu poświęconego działalności jednostkom ochotniczych straży pożarnych.

Nagranie trwało kilka godzin, strażacy w ramach ćwiczeń pokazali sposó alarmowania, dojazd na miejsce zdarzenia oraz zaprezentowali techniki ratowania poszkodowanego z samochodu osobowego. W akcji brały udział dwa zastępy OSP Zawada (I wyjazd GBA i II wyjazd GBA). Druhowie udzielili również wywiadów i zaprezentowali ciekawostki z życia jednostki.

Ten program, który roboczo nazwaliśmy "Ochotnicy" będzie opowiadał o strażakach z OSP. Dotychczas większość stacji telewizyjnych wolała pokazywać strażaków zawodowych, bo jak wiadomo mają oni więcej wyjazdów i uważa się ich  za profesjonalistów. Natomiast telewizja TVT w swoim nowym programie chce pokazać że strażacy Ochotnicy również są świetnie przygotowani do akcji ratowniczych i  wcale nie są gorsi od  strażaków zawodowych.  Elementy akcji ratowniczych będą tylko częścią nowego programu. Program  "Ochotnicy" ma przede wszystkim  przybliżyć wszystkim bogatą działalność OSP  – mówi redaktor Mateusz Kaczmarek, pomysłodawca programu.

Koordynatorem wizyty telewizyjnej od strony OSP Zawada był Fryderyk Kamczyk

Dowódcą ćwiczeń był st.ogn.w.st.spoczynku Henryk Rassek

Korzystając z okazji Prezes Jan Czyżak wręczył telewizji TVT specjalne podziękowania  za realizację wcześniejszych materiałów i udział w uroczystości poświęcenia nowego samochodu. Dziennikarze przekazali nam też płytę z materiałem telewizyjny, który został wyemitowany w TVT.

ZOBACZ ZDJĘCIA REDAKTORA MATEUSZA KACZMARKA W NASZEJ GALERII

Wszelkie prawa zastrzeżone, prawa autorskie do zdjęć pozostają przy autorze, zabrania się wykorzystywania zdjeć bez jego zgody.