Pożar domu w Zawadzie

Wczoraj tj. 22 sierpnia 2008 roku ok godziny 18.50 dyspozytor PSK w Wodzisławiu Śląskim odebrał zgłoszenie o pożarze domu w Zawadzie, na miejsce skierowano natychmiast 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz zaalarmowano Ochotniczą Straż Pożarną w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie. Po przybyciu na miejsce okazało się że ogień występuje już w kilku pomieszczeniach oraz zaczyna palić się dach. Strażacy pracując  w aparatach powietrznych weszli do budynku podając prąd wodny na palące się części obiektu, ustawiono również drabiny celem podania wody  od zewnątrz. Akcja była bardzo trudna ze względu m.in: na ilość pomieszczeń zajętych oraz silne zadymienie. Straty w tej części budynku, która była objęta pożarem są bardzo wielkie. Na miejsce  prócz strażaków z podziału bojowego i ochotników przybyli również oficerowie operacyjni KP PSP w Wodzisławiu Śląskim przejmując dowodzenie akcją ratowniczo – gaśniczą.
Oficerowie operacyjni, którzy brali udział w akcji to kpt.Bartosz Deberny oraz kpt. Rafał Adamczyk.

W akcji brały udział:
Państwowa Straż Pożarna w Wodzisławiu Śląskim – 4 ( I, II, III wyjazd oraz SOp)
Ochotnicza Straż Pożarna w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie 1 wyjzad GBA
Ochotnicza Straż Pożarna w Pszowie – 1 wyjazd GBA
Pogotowie Ratunkowe – karetka
Policja
Inne Służby:
Pogotowie Energetyczne,
Biuro Zarządzania Kryzysowego UM Wodzisław Śląski
(kierownik Mariusz Grabiec)

Po zakończeniu działań jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie została ponownie zadysponowana do usuwania skutków zaistniałego zdarzenia. Strażacy  poinformowali poszkodowanych o zagrożeniach oraz dokonali zabezpiecznenia obiektu. W asyście Policji działania zostały zakończone około godziny 00.30

W akcji z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie brali udział:
Dowódca:  Rassek Henryk, Kierowca:  Daiczmanek Tadeusz oraz Czyżak Jan, Dawid Klich, Marcin Czajka, Fryderyk Kamczyk.