Pożar sklepu mięsnego

5 jednostek straży pożarnej gasiło pożar sklepu mięsnego w Rydułtowach.Dowódcą akcji był asp. Janusz Rassek z JRG Rydułtowy.

Pożar został zauważony nad ranem, około 5 godziny. Natychmiast powiadomiono Państwową Straż Pożarną. Do akcji w pierwszym rzucie skierowano jednostkę pierwszego wyjazdu GBA, jednostkę drugiego wyjazdu GCBA oraz trzecią jednostkę (podnośnik hydrauliczny) z JRG Rydułtowy. Następnie na miejsce akcji przybyli także strażacy zawodowi z JRG Wodzisław Śląski (GCBA) oraz ochotnicy z OSP Rydułtowy.

Strażacy początkowo próbowali zlokalizować miejsce pożaru, utranieniem było silne zadymienie obiektu. Następnie podano prądy wodne na palące się elementy. Isniała konieczność pracy w aparatach powietrznych.