Jubileusz 100 lat OSP Głożyny

Dnia 21 czerwca 2008 roku o godzinie 11.30 rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu Jednostki OSP Głożyny. Orkiestra Strażacka wraz z Kompanią Honorową ZOSP RP Powiatu Wodzisławskiego oraz zaproszonymi gośćmi przeszła pod dowódctwem st.asp. Sebastiana Bogocza – naczelnika OSP Głożyny do kościoła parafialnego. Kolejnym punktem programy była uroczysta msza święta sprawowana przez: ks. mł.bryg Henryka Kuczoba –  Kapelana Wojewódzkiego Straży Pożarnej przy koncelebrze Kapelana Powiatowego Straży Pożarnej oraz miejscowego Księdza Proboszcza.

Następną częścią obchodów był uroczysty apel na placu obok remizy OSP. Podczas apelu dokonano wręczenie odznaczeń, głos zabrali także zaproszeni goście.

W uroczystościach wziął udział m.in: Poseł Ryszard Zawadzki wraz z asystentem Fryderykiem Kamczykiem.

Jednostkę OSP Zawada reprezentowali: Henryk Maks, Jan Stabla, Alojzy Duda, Zygfyd Bugla, Tadeusz Dajczmanek oraz Krzysztof Gorzolnik.