Obchody Dnia Strażaka w Zawadzie

4 maja 2008 roku w Zawadzie odbyły się obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez OSP Zawada. Dwa główne punkty uroczystości to: msza święta w zawadzkim kościele parafialnym oraz uroczysty apel podczas, którego dokonano wręczenia odznaczeń członkom OSP oraz członkom i członkiniom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Dowódcą uroczystości był druh: Henryk Rassek – zastępca naczelnika OSP Zawada. W uroczystości wzięli udział:
Poseł na Sejm RP Ryszard Zawadzki
Przedstawiciele Senatora Antoniego Motyczki – Dyrektor Sabina Adamczyk oraz Asystent Edyta Godziek.
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim, a zarazem Wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach dh Jerzy Szkatuła
Starosta Powiatu Wodzisławskiego (Wiceprezes  Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim) Pan Jerzy Rosół.  Dyrektor ZSP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie Bożena Pluta oraz Prezes Kółka Rolniczego – Jan Sowa i Prezes KGW Henryka Rassek. W uroczystych obchodach Dnia Strażaka wzięła udział także Orkiestra Pszowskiej Fundacji Muzycznej Anna wraz z dyrygentem Wiktorem Kamczykiem.

ZOBACZ ARTYKUŁ NA STRONIE URZĘDU MIASTA