Zostań strażakiem

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie zaprasza wszystkich do wstąpienia w szeregi naszej organizacji. Członkiem czynnym OSP może zostać osoba, która ukończyła 18 lat. Straż pożarna ma jednak propozycje dla dziewcząt i chłopców w wieku od 12 do 18 lat. Zgodnie ze statutem mogą oni zostać członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na takie członkostwo jest jednak potrzebna zgoda rodziców.

Straż pożarna posiada wielki wachlarz działalności. Głównym jej zadaniem jest udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych oraz innych miejscowych zagrożeniach. W zadaniach ratowniczach mogą brać udział tylko te osoby, które ukończyły kurs szeregowców OSP i zdali egzamin w KP PSP.

Oprócz zadań o charakterze ratowniczo – gaśniczym OSP jest również ważnym elementem kulturowo – społecznym każdej wsi bądź dzielnicy. OSP wnosi bardzo wiele dla rozwoju społeczneństwa.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poświęcić swój czas i zaangażowanie dla dobra społecznego. Służba w OSP ma charakter wolontariatu i nie przynosi żadnych korzyści majątkowych. Jedyną korzyścią jest czynienie dobra dla społeczeństwa. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Prezesem bądź Zarządem.