Jubileusz 95 lat OSP Kokoszyce

W sobotę 30 czerwca 2007 roku jednostka OSP Kokoszyce obchodziła jubileusz 95 – lecia istnienia. Z tej okazji w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta msza święta. Po mszy na placu przed remizą odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem zaproszonych gości i druhów. Podczas zbiórki wręczono odznaczenia strażackie. Prezes OSP Kokoszyce przedstawił rys historyczny jednostki. Słowa podziękowania i życzenia składali także goście m.in: Członkowie Oddziału wojewódzkiego, powiatowego i miejskiego OSP, Prezydent Mieczysław Kieca, mł.kpt Stanisław Tkocz ( Przedstawiciel Komendanta PSP Wodzisław Śląski). Obecni byli również radni z dzielnicy Kokoszyc oraz przedstawiciele działających instytucji społecznych. Po części oficjalnej miał miejsce poczęstunek oraz biesiada strażacka.