Opłatek w OSP Zawada

W dniu 16 grudnia 2017 roku w strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Zawada odbył się „Wieczór kolędowo-opłatkowy”.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu unijnego „INTERREG V-A Republika Czeska-Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020″ współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”. Było to ostatnie działanie mikroprojektu  „10 lat partnerstwa – Dalszy rozwój współpracy Gmin Krasne Pole i Zawada”. W ramach działania koordynatorzy podsumowali w języku czeskim i polskim  realizację projektu i dziesięcioletnią działalność programów unijnych. Wręczono pamiątkowe statuetki oraz pamiątkowe fotoksiążki.
W spotkaniu wzięli udział goście z Czech w tym strażacy, mieszkańcy i władze miasta. W sumie udział wzięło 70 osób.